Manchester City a învins pe teren propriu, cu scorul de 3-1, formaţia Manchester United, duminică, în derby-ul etapei a 27-a a campionatului de fotbal al Angliei, informează Agerpres.

la 03.03.2024, 21:25

United a deschis scorul în debutul meciului de pe Etihad Stadium, prin Marcus Rashford (8), însă "cetăţenii" au egalat după pauză (56), prin Phil Foden, cel mai bun jucător al meciului, care a reuşit apoi dubla în minutul 80. Rezultatul final a fost stabilit de norvegianul Erling Haaland, în minutul 90+1.

În urma acestui succes, Manchester City a revenit la un punct în spatele liderului FC Liverpool, care a câştigat partida disputată sâmbătă în deplasare Nottingham Forest (1-0). Liverpool şi Manchester City se vor înfrunta duminica viitoare, pe stadionul Anfield, în marele derby din Premier League.

Preferaţi ca pentru masa de Paşte să preparaţi cât mai multe produse în casă, pentru a evita E-urile?

Observator » Sport » Manchester City - Manchester United 3-1. Dubla lui Foden aduce victoria echipei lui Guardiola în derby