Formaţia Oţelul Galaţi a învins, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, echipa FC Hermannstadt, în etapa a 7 din play-out-ul Superligii.

la 28.04.2024, 17:54

Oţelul Galaţi - FC Hermannstadt 1-0. Unicul gol al meciului a fost marcat de Yabre, în minutul 3 - Inquam Photos / Ovidiu Dumitru Matiu - arhivă

Unicul gol al meciului a fost marcat de Yabre, în minutul 3. Din minutul 56, Tales a fost eliminat, iar Oţelul a evoluat în 10 jucători, scrie news.ro

Oţelul Galaţi: Pap - Zhelev, Yabre, Cisse, Gomes - Bodişteanu (Tănase - 70), Zivulic (Teles - 38), Lameira  (Panait - 71)- Malle, Pop (Adăcăliţei - 58), Maciel. Antrenor: Dorinel Munteanu

FC Hermannstadt: Căbuz – Medina Etienne (Butean - 46), Bejan, Găman, Opruţ – Balaure, Mino (Iancu D - 81), Biceanu (Iancu G - 66), Jipa (Stoica - 46)- Valente Fonseca (Neguţ - 46), Paraschiv. Antrenor: Marius Măldărăşanu

Meciul a fost arbitrat de Andrei Antonie.

Like | 1 vot

V-aţi vaccinat sau urmează să vă vaccinaţi împotriva rujeolei?

Observator » Sport » Oţelul Galaţi - FC Hermannstadt 1-0. Unicul gol al meciului a fost marcat de Yabre, în minutul 3