Observator » Sport » Rapid a terminat sezonul pe locul patru

Rapid a terminat sezonul pe locul patru

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 21.05.2011, 20:13 | Modificat la 03.02.2018, 12:15

Rapid a terminat sezonul pe locul patru: a batut cu 1-0 pe FC Brasov si merge in Europa dupa doua sezoane de absenta. Sburlea a dat singurul gol al meciului. De fericire fanii au dat cu torte intr-o camera de transmisie. Rapidul a facut 59 de puncte cu doua mai mult ca Steaua si trei ca Dinamo. Otelul merge in grupele Ligii Campionilor iar Timisoara in preliminarii. Vaslui-ul va juca in play-off-ul Europa League iar Rapidul in turul trei preliminar. Steaua a terminat sezonul pe locul cinci peste Dinamo. Dupa finala Cupei se va decide care ajunge in play-off si care in turul doi preliminar.

Rapid a terminat sezonul pe locul patru: a batut cu 1-0 pe FC Brasov si merge in Europa dupa doua sezoane de absenta. Sburlea a dat singurul gol al meciului. De fericire fanii au dat cu torte intr-o camera de transmisie. Rapidul a facut 59 de puncte cu doua mai mult ca Steaua si trei ca Dinamo. Otelul merge in grupele Ligii Campionilor iar Timisoara in preliminarii. Vaslui-ul va juca in play-off-ul Europa League iar Rapidul in turul trei preliminar. Steaua a terminat sezonul pe locul cinci peste Dinamo. Dupa finala Cupei se va decide care ajunge in play-off si care in turul doi preliminar.