Curs valutar

Corvinul Hunedoara a fost eliminată din Europa League după ce a fost învinsă de formaţia HNK Rijeka cu scorul de 1-0, joi seara, pe Stadionul HNK Rijeka din Rijeka, în manşa secundă a turului al doilea preliminar al competiţiei, informează Agerpres.

la 01.08.2024 , 23:10

Rijeka - Corvinul 1-0. Hunedorenii au ratat un penalty şi sunt eliminaţi din Europa League, dar continuă în Conference League - Profimedia

Petrovic a marcat singurul gol al meciului în minutul 12. În minutul 75, Sergiu Buş a ratat o lovitură de la 11 metri. În tur, scorul a fost 0-0.

Corvinul Hunedoara nu părăseşte complet competiţiile europene, ci se alătură CFR-ului în turul 3 preliminar al Conference League. În această fază a întrecerii, Corvinul va juca împotriva celor de la Astana.

Redactia Observator Like

Observator  - Despre oameni, știrile așa cum trebuie să fie.

Sunteţi de acord ca elevii să fie privaţi de telefoane în timpul orelor?
Observator » Sport » Rijeka - Corvinul 1-0. Hunedorenii au ratat un penalty şi sunt eliminaţi din Europa League, dar continuă în Conference League