Foto Serbia - Elveţia 2-3, la Cupa Mondială din Qatar. Elvețienii, ultima echipă calificată în optimi la CM 2022

Reprezentativa Elveţiei a câştigat, joi, scor 2-3, meciul cu selecţionata Serbiei, din grupa G de la Cupa Mondială din Qatar. Elveţienii au încercat să-şi asigure un avantaj încă din prima repriză, prin golul înscris de Xherdan Shaqiri (minutul 20), dar sârbii au egalat în minutul 26, cu ajutorul loviturii de cap a lui Aleksandar Mitrovic. În minutul 36 Serbia a înscris din nou, de data aceasta cu şutul lui Dusan Vlahovic. Elveţienii au trecut rapid în avantaj, cu două goluri marcate de Embolo şi Freuler în minutele 45 şi 48 ale partidei.

la 02.12.2022, 23:02

Reprezentativa Elveţiei a câştigat, joi, scor 2-3, meciul cu selecţionata Serbiei, din grupa G de la Cupa Mondială din Qatar.

Serbia - Elveţia, la Cupa Mondială din Qatar. Echipele de start:

• Serbia: V. Milinkovic-Savic – Milenkovic, Veljkovic, Pavlovic – Zivkovic, S. Milinkovic-Savic, Lukic, Kostic – Tadic – Mitrovic, Vlahovic
  • Selecționer: Dragan Stojkovic
  • Elveția: Kobel – Widmer, Akanji, Schär, Rodríguez – Sow, Freuler, Xhaka – Shaqiri, Embolo, Vargas
  • Selecționer: Murat Yakin

Propunere: plimbările cu bicicleta în pădure, doar cu acordul proprietarului pădurii. Sunteţi de acord?

Observator » Sport » Serbia - Elveţia 2-3, la Cupa Mondială din Qatar. Elvețienii, ultima echipă calificată în optimi la CM 2022