X Factor: Florin Ristei a acompaniat cu chitara o concurentă care a interpretat o piesă compusă chiar de ea
Delia Ligoțchi a venit pe scena X Factor 2021, cu o piesă proprie pe care a cântat-o într-un stil foarte emoționant. Juriul a fost plăcut surprins de talentul ei și i-a oferit 3 voturi de DA.
![Florin Ristei, jurat X Factor Florin Ristei, jurat X Factor](https://img.observatornews.ro/0/2021/9/24/438704/ristei-jpg-cff427ea.jpg?w=1200)
- Vezi noi episoade din Insula Iubirii Duminică de la 20:00, Luni și Marți de la 20:30, pe Antena 1 și AntenaPLAY!
- România visează din nou la Champions League: Maccabi Tel Aviv – FCSB. Miercuri, 31 iulie, de la 21.00, live pe Antena 1 și AntenaPLAY
- EXCLUSIV. Prima reacţie a profesorului de la Colegiul "Sfântul Sava", acuzat că a abuzat doi elevi minori
Micuța compozitoare a reușit să realizeze un moment special, însă chitara a cam încurcat-o, așa cum i-au spus jurații. Ștefan Bănică și Florin Ristei s-au oferit să o ajute. Astfel că, Florin i-a luat chitara și a acompaniat-o, timp în care Delia a reușit să se concentreze doar pe vocea ei.
Delia Ligoțchi a reușit să surprindă juriul cu o interpretare unică a unei piese compusă de ea. Însă la început nu au fost mulțumiți de cum s-a acompaniat songură la chitară. „Nu te-a ajutat chitara, te-a încurcat. Mie mi-a plăcut foarte tare ce am auzit a doua oară”, spune Ștefan Bănică.
Ți-a plăcut acest articol?
LikePuteţi urmări ştirile Observator şi pe Google News şi WhatsApp! 📰