Şaisprezecimile Cupei Franţei sunt exclusiv în AntenaPLAY, în weekend-ul 19-21 ianuarie. Rennes – Marseille este cel mai tare meci al acestei faze a competiţiei, dar nu trebuie ratat nici duelul pe care PSG îl va avea pe terenul lui Orleans, transmite AS.RO.

la 12.01.2024, 16:16

Meciuri Live în AntenaPLAY
Şaisprezecimile Cupei Franţei, LIVE exclusiv în AntenaPLAY. România - Spania, în semifinalele de la CE de Polo - Profimedia Images

De asemenea, Alexi Pitu e anunţat titular în meciul pe care echipa sa, Bordeaux, îl va disputa pe teren propriu, cu Nice. Bergerac – Lyon, Nantes – Laval şi Clermont – Strasbourg sunt celelalte trei partide ce vor fi transmise exclusiv în AntenaPLAY.

Şaisprezecimile Cupei Franţei, exclusiv în AntenaPLAY. Programul meciurilor

• Bergerac – Lyon (vineri, 21:45)
  • Nantes – Laval (sâmbătă, 15:30)
  • Bordeaux – Nice (sâmbătă, 18:30)
  • Orleans – PSG (sâmbătă, 21:45)
  • Clermont – Strasbourg (duminică, 18:30)

Kylian Mbappe a scris istorie după hattrick-ul din Revel – PSG 0-9

Kylian Mbappe a scris istorie după hattrick-ul din Revel – PSG 0-9, meci ce a fost LIVE în AntenaPLAY. Mbappe a devenit cel mai bun marcator din istoria celor de la PSG în Cupa Franţei.

Kylian Mbappe a doborât un nou record în tricoul celor de la PSG, în meciul din Cupa Franţei. După cele 3 goluri marcate cu Revel, Mbappe a ajuns la cifra de 29 de goluri reuşite.

Astfel, Mbappe l-a depăşit în acest clasament pe Francois M’ Pele, cel care avea deţinea recordul cu 28 de goluri.

Bordeaux – Nice

România - Spania LIVE VIDEO, ora 17:30 | Duel uriaş pentru semifinalele Campionatului European de Polo, LIVE în AntenaPLAY

România – Spania LIVE VIDEO | „Tricolorii” întâlnesc Spania vineri, de la ora 17:30, LIVE în AntenaPLAY, în sferturile Campionatului European de polo.

Joi, România a învins Georgia cu 18-11, partida fiind transmisă tot în AntenaPLAY. Chiar dacă se anunţa un duel foarte disputat, „tricolorii” nu le-au dat nicio şansă georgienilor.

România va încerca să se califice în semifinalele Campionatului European, după ce şi-a îndeplinit obiectivul, accederea în sferturi. Calificarea între primele 8 echipe ale continentului le asigură „tricolorilor” şi prezenţa la Campionatul Mondial.

România nu a avut nicio emoţie în a-şi asigura locul în sferturile de finală ale Europeanului, conducând Georgia pe întreaga durată a partidei. „Tricolorii” au început în forţă, iar în prima repriză scorul a fost 5-1 pentru România.

În final, scorul avea să fie 18-11, „tricolorii” surprinzându-i pe georgieni cu jocul în viteză. Vlad Georgescu a fost unul dintre cei mai buni oameni ai noştri, marcând unele dintre cele mai frumoase goluri ale partidei.

Obiectivul României la Campionatul European de polo masculin

Căpitanul Marius Ţic dezvăluia că obiectivul României la Campionatul European de polo masculin, ce are loc în perioada 4-16 ianuarie, exclusiv în AntenaPLAY, era tocmai acesta, sfertul de finală.

Jucătorul Stelei susţinea că obiectivul nostru este accederea între primele 8 echipe, care ne duce şi la Campionatul Mondial.

„Ne dorim să ajungem la meciul de baraj pentru intrarea între primele 8, care au o şansă de 99% să ajungă la Campionatul Mondial. Şi acesta este obiectivul nostru. Emoţiile sunt tot timpul, fără ele ar însemna că ne-am pierdut pasiunea. E nevoie de multă experienţă, dar e important să avem încredere. Eu încerc să merg pe ceea ce simt în ziua meciului. Eu dau 100%”, spunea căpitanul Ţic, conform paginii de Facebook a Federaţiei Române de Polo.

Mici cu E.coli şi zgârciuri în loc de carne, printre produsele comercializate în magazine. Aţi avut parte de experienţe neplăcute?

Observator » AntenaPLAY » Şaisprezecimile Cupei Franţei, LIVE exclusiv în AntenaPLAY. România - Spania, în semifinalele de la CE de Polo