Observator » Campanii » Vreau să ajut! Ştefania, bolnavă de dipareză spastică, are nevoie urgentă de operație

Vreau să ajut! Ştefania, bolnavă de dipareză spastică, are nevoie urgentă de operație

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 06.08.2018, 16:10 | Modificat la 06.08.2018, 16:47

Este cuminte şi conştiincioasă, zâmbeşte, deşi nu îi este întotdeauna uşor! Asta pentru că Ştefania, o fetiţă de nici 4 ani, învaţă - zi de zi - să păşească. S-a născut prematur şi suferă de dipareză spastică.

Este cuminte şi conştiincioasă, zâmbeşte, deşi nu îi este întotdeauna uşor! Asta pentru că Ştefania, o fetiţă de nici 4 ani, învaţă - zi de zi - să păşească. S-a născut prematur şi suferă de dipareză spastică.

Terapiile pe care le face lunar, în mai multe centre de reabilitare, au ajutat-o foarte mult, însă nu va putea fi independentă decât dacă va trece prin două operaţii, pe care le poate face doar în Statele Unite.

Cu toţi o putem ajuta să ducă o viaţă normală. Şi asta printr-o donaţie de 2 euro la numărul de SMS 8848, prin care alimentaţi fondul de solidaritate al campaniei "", din care va fi sprijinită Ştefania, dar şi alţi copii.

Articolul continuă după reclamă