Observator » Evenimente » Şeful IPJ Dolj, găsit mort în birou la puţin timp după ce a ajuns la muncă. Colegii spun că a făcut infarct

Şeful IPJ Dolj, găsit mort în birou la puţin timp după ce a ajuns la muncă. Colegii spun că a făcut infarct

A murit șeful comisar al IPJ Dolj. Colegii l-au găsit la serviciu după ce a făcut infarct - Sursa: Facebook/ Ministerul Afacerilor Interne
Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 10.01.2026, 14:14 | Modificat la 10.01.2026, 14:40

Inspectoratul de Poliție Județean Dolj anunță cu profund regret că, în cursul zilei de sâmbătă, 10 ianuarie, a încetat din viață inspectorul-șef al instituției, comisar-șef Marius-Daniel Mîrzacu, la vârsta de 51 de ani. Conform colegilor săi, Mîrzacu se afla la birou când a suferit cel mai probabil un infarct.

INFORMARESetările tale privind cookie-urile nu permit afișarea conținutului din această zonă. E necesar să accepți cookie-urile social media pentru afisarea acestui tip de conținut. Modifică setările

Născut în anul 1974 la Ștefănești, județul Argeș, Marius-Daniel Mîrzacu a ocupat din 2024 funcția de împuternicit pe postul de inspector-șef al IPJ Dolj, iar din noiembrie 2025 câștigase concursul pentru această funcție. Anterior, a condus Serviciul Anticorupție din Poliție la nivelul județului Argeș. 

Articolul continuă după reclamă

INFORMARESetările tale privind cookie-urile nu permit afișarea conținutului din această zonă. E necesar să accepți cookie-urile social media pentru afisarea acestui tip de conținut. Modifică setările

Și Ministerul Afacerilor Interne a transmis un mesaj de condoleanțe: "Suntem alături de colegii din Poliția Română, în aceste momente de profundă durere. Comisarul-șef Marius-Daniel Mîrzacu va rămâne în memoria noastră ca un profesionist dedicat, care și-a îndeplinit misiunea cu responsabilitate, demnitate și devotament față de cetățeni. Sincere condoleanțe familiei îndoliate! Dumnezeu să-l odihnească în pace!".

 

Pe acelaşi subiect