Accident grav în Ialomița: Două persoane au fost rănite, după ce mașina lor a căzut de pe un pod într-un canal betonat de irigaţii
Două persoane au fost rănite grav, la ieşirea din municipiul Urziceni către Buzău, după ce mașina în care erau s-a prăbușit de pe un pod şi a căzut în gol într-un canal de irigaţii betonat.
- Vezi noi episoade din Insula Iubirii Duminică de la 20:00, Luni și Marți de la 20:30, pe Antena 1 și AntenaPLAY!
- România visează din nou la Champions League: Maccabi Tel Aviv – FCSB. Miercuri, 31 iulie, de la 21.00, live pe Antena 1 și AntenaPLAY
- EXCLUSIV. Prima reacţie a profesorului de la Colegiul "Sfântul Sava", acuzat că a abuzat doi elevi minori
Potrivit IPJ Ialomiţa, un bărbat de 73 de ani care conducea un autoturism pe DN 2 a pierdut controlul direcţiei şi, la urcarea pe podul care traversează magistralele feroviare şi un canal betonat de irigaţii, maşina a căzut în canal.
Ambele persoane au fost rănite grav
În urma impactului, şoferul şi o pasageră de 70 de ani care îl însoţea au rămas încarceraţi şi pentru scoaterea lor a fost nevoie de intervenţia pompierilor. Bărbatul era inconştient, fiind preluat de un elicopter SMURD şi transportat la o unitate medicală din Bucureşti, iar pasagera din dreapta a fost preluată de o ambulanţă şi transportată la un spital tot din Bucureşti.
În continuare se fac cercetări în vederea stabilirii cauzelor care au dus la producerea evenimentului rutier.
Ți-a plăcut acest articol?
LikePuteţi urmări ştirile Observator şi pe Google News şi WhatsApp! 📰