Observator » Evenimente » Accident tragic în Râmnicu Vâlcea. Un bărbat a murit pe loc, după ce a intrat cu maşina într-o cisternă pe DN7

Video Accident tragic în Râmnicu Vâlcea. Un bărbat a murit pe loc, după ce a intrat cu maşina într-o cisternă pe DN7

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 20.01.2025, 15:15 | Modificat la 21.01.2025, 09:05

Accident grav în Râmnicu Vâlcea. Un şofer de 86 de ani a murit după ce a intrat cu maşina într-o cisternă pe DN7.

"La data de 20 ianuarie 2025, în jurul orei 14:00, polițiștii Biroului Rutier au fost alertați prin apel la 112 despre un accident rutier produs pe D.N.7, în municipiul Râmnicu Vâlcea.

În urma primelor verificări efectuate la fața locului, s-a constatat că în accident ar fi avut loc o coliziune între un autoturism și un autocamion de tip cisternă, care nu era încărcat. Cauza exactă a accidentului va fi determinată după încheierea cercetărilor.

Din păcate, în urma acestui incident, conducătorul autoturismului, un bărbat de 86 de ani din municipiul Râmnicu Vâlcea, a decedat.

Articolul continuă după reclamă

Șoferul autocamionului, un bărbat de 56 de ani din municipiul București, a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ.

Polițiștii continuă cercetările pentru a stabili cu exactitate cauzele și împrejurările în care s-a produs accidentul", transmite IPJ Vâlcea.