Observator » Evenimente » Un autobuz a intrat într-un bloc pe Şoseaua Orhideelor, în Capitală (Video)

Un autobuz a intrat într-un bloc pe Şoseaua Orhideelor, în Capitală (Video)

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 29.04.2019, 13:43 | Modificat la 29.04.2019, 15:22

Patru persoane au fost rănite, astăzi, după ce şoferul unui autobuz din linia 163, fără călători, a pierdut controlul volanului şi a intrat într-un bloc aflat pe Şoseaua Orhideelor din sectorul 6 al Capitalei.

Patru persoane au fost rănite, astăzi, după ce şoferul unui autobuz din linia 163, fără călători, a pierdut controlul volanului şi a intrat într-un bloc aflat pe Şoseaua Orhideelor din sectorul 6 al Capitalei.

Potrivit reprezentanţilor Brigăzii Rutiere a Capitalei, în jurul orei 11.30, în zona Calea Giuleşti - Orhideelor, a avut loc un accident rutier în care au fost implicate un autobuz al Societăţii de Transport Bucureşti (STB), fără pasageri, două maşini în mişcare şi două autoturisme parcate.

Şoferul autobuzului a pierdut controlul asupra acestuia şi a intrat într-un bloc nou construit situat pe Şoseaua Orhideelor.

Articolul continuă după reclamă
Autobuzul circula pe linia 163 când a rămas fără frâne

Potrivit reprezentanţilor STB, frânele autobuzului erau funcţionale în momentul producerii accidentului, astfel că cel mai probabil şoferului i s-ar fi făcut rău la volan. 

Bărbatul, însă, nu-şi mai aminteşte nimic din ce s-a întâmplat. 

Pe acelaşi subiect

Se efectuează cercetări pentru stabilirea cu exactitate a cauzelor și împrejurărilor producerii evenimentului rutier.