Un român din Spania a știut că e infectat cu coronavirus, dar tot s-a urcat în avionul spre București
Grupul de Comunicare Strategică a anunțat că, în cursul zilei de marți, pe Aeroportul Otopeni a aterizat un avion la bordul căruia se afla un pacient cu coronavirus, care nu a respectat recomandarea a sta în izolare 14 zile. La bordul aeronavei erau 60 de pasageri.
![Pasager cu coronavirus pe Aeroportul Otopeni Un pasager care știa că are coronavirus a aterizat pe Aeroportul Otopeni, în avion erau 60 de persoane](https://img.observatornews.ro/0/2020/3/17/349363/15844545571796acb7.jpg?w=1200)
- Vezi noi episoade din Insula Iubirii Duminică de la 20:00, Luni și Marți de la 20:30, pe Antena 1 și AntenaPLAY!
- România visează din nou la Champions League: Maccabi Tel Aviv – FCSB. Miercuri, 31 iulie, de la 21.00, live pe Antena 1 și AntenaPLAY
- EXCLUSIV. Prima reacţie a profesorului de la Colegiul "Sfântul Sava", acuzat că a abuzat doi elevi minori
- Grupul de Comunicare Strategică a anunțat că, în cursul zilei de marți, pe Aeroportul Otopeni a aterizat un avion la bordul căruia se afla un pacient cu coronavirus, care nu a respectat recomandarea a sta în izolare 14 zile. La bordul aeronavei erau 60 de pasageri.
Grupul de Comunicare Strategică a anunțat că, în cursul zilei de marți, pe Aeroportul Otopeni a aterizat un avion la bordul căruia se afla un român cu coronavirus, care nu a respectat recomandarea de a sta în izolare 14 zile. Românul a zburat alături de aproximativ 60 de pasageri.
Update 16:30 - Românul, născut în 1976, a venit cu un avion care aparține unui operator privat.
Articolul continuă după reclamă
Ți-a plăcut acest articol?
Like
Întrebarea zilei
Puteţi urmări ştirile Observator şi pe Google News şi WhatsApp! 📰