Observator » Evenimente » Bătrânică arsă de vie în Bistriţa-Năsăud. I-a luat foc casa și nu a mai apucat să iasă

Video Bătrânică arsă de vie în Bistriţa-Năsăud. I-a luat foc casa și nu a mai apucat să iasă

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 23.10.2021, 08:27 | Modificat la 23.10.2021, 09:40

Sfârşit tragic pentru o bătrână din Bistriţa-Năsăud. Femeia, în vârstă de 84 de ani, a murit arsă de vie în propria locuinţă. Casa femeii a fost cuprinsă de flăcări, iar ea nu a mai apucat să iasă.

Incendiul a fost observat de un şofer care trecea prin zonă.

Omul a sunat de urgenţă la 112, dar n-a mai aşteptat sosirea pompierilor, şi a intrat în casa în flăcări, de unde a scos-o pe bătrână.

Medicii sosiţi la faţa locului n-au mai putut face însă nimic pentru a-i salva viaţa. Potrivit primelor date, incendiul ar fi pornit de la o sobă metalică, aflată într-una din camere.

Articolul continuă după reclamă