Observator » Evenimente » Bebeluş în cărucior, plimbat pe lângă o maşină aflată în mers, la Târgu-Jiu! Grozăvia a fost filmată chiar de mama copilului (Video)

Bebeluş în cărucior, plimbat pe lângă o maşină aflată în mers, la Târgu-Jiu! Grozăvia a fost filmată chiar de mama copilului (Video)

Un bebeluş este plimbat în cărucior pe lângă maşină, în Gorj! Grozăvia este filmată chiar de mama copilului Un bebeluş este plimbat în cărucior pe lângă maşină, în Gorj! Grozăvia este filmată chiar de mama copilului
Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 23.10.2018, 10:05 | Modificat la 23.10.2018, 14:55

Imaginaţia şi inconştienţa românilor par să fie inepuizabilă. O dovedeşte o filmare postată pe Facebook, în care părinţi inconştienţi îşi plimbă bebeluşul aflat în cărucior dintr-o maşină aflată în mers. Grăzăvia are loc pe o stradă din Târgu-Jiu.

Imaginaţia şi inconştienţa românilor par să fie inepuizabilă. O dovedeşte o filmare postată pe Facebook, în care părinţi inconştienţi îşi plimbă bebeluşul aflat în cărucior dintr-o maşină aflată în mers. Grăzăvia are loc pe o stradă din Târgu-Jiu.

Isprava este filmată chiar de către mama micuțului, căreia i se pare foarte amuzant momentul și nu unul periculos. 

Asta, în timp ce copilul este mai mult speriat decât amuzat de ceea ce i se întâmplă.

Articolul continuă după reclamă

Şi, pentru ca scena să fie şi mai dramatică, la un moment dat, un tânăr, prieten cu părinţii micuţului, s-a aşezat pe capotă în timp ce maşina rula pe şosea. 

Gestul inconștient s-ar fi putut transforma în unul tragic daca celui din mașină i-ar fi scăpat căruțul din mâna și acesta ar fi ajuns în fața unei mașini care ar fi putut veni din sens opus.