Coșmar la Sofia! Moți a scos Steaua din Champions League

Rămaşi fără portar în ultimele minute ale reprizelor de prelungire, bulgarii l-au trimis între buturi la loteria penaltyurilor pe Cosmin Moţi. Fostul dinamovist a apărat două execuţii ale steliştilor şi a calificat-o pe Ludogoreţ în grupele Ligii Campionilor

Steaua a primit gol în ultimul minut al timpului regulamentar și meciul de la Sofia a intrat în prelungiri. Cele două formații au mers cap la cap, însă cu două minute înainte de finalul prelungirilor, portarul de la Ludogoreț a fost eliminat, iar locul acestuia a fost luat de românul Cosmin Moți. Acesta a reușit să apere două dintre loviturile de departajare și bulgarii merg mai departe în Champions League, cu scorul general de 7-6 (1-0, 0-1, 6-5 la loviturile de la 11 metri)

Observator » Evenimente » Coșmar la Sofia! Moți a scos Steaua din Champions League