Doi copii spulberați de o șoferiță în Râmnicu Sărat, în zona unei treceri de pietoni
Doi copii de 4 și 12 ani au fost loviți sâmbătă în Râmnicu Sărat de o șoferiță, în zona unei treceri de pietoni. Tânăra aflată la volan nu ar fi acordat prioritate, spun martorii.
![Locul accidentului Locul accidentului din Râmnicu Sărat](https://img.observatornews.ro/0/2019/6/8/295358/15600027810ad0c0c5.jpg?w=1200)
- Vezi noi episoade din Insula Iubirii Duminică de la 20:00, Luni și Marți de la 20:30, pe Antena 1 și AntenaPLAY!
- România visează din nou la Champions League: Maccabi Tel Aviv – FCSB. Miercuri, 31 iulie, de la 21.00, live pe Antena 1 și AntenaPLAY
- EXCLUSIV. Prima reacţie a profesorului de la Colegiul "Sfântul Sava", acuzat că a abuzat doi elevi minori
Doi copii de 4 și 12 ani au fost loviți sâmbătă în Râmnicu Sărat de o șoferiță, în zona unei treceri de pietoni. Tânăra aflată la volan nu ar fi acordat prioritate, spun martorii.
Accidentul s-a produs pe o stradă din Râmnicu Sărat. O șoferiță care venea pe sensul dinspre Focșani către București a lovit doi copii care traversau strada.
Victimele, în vârstă de 4 și 12 ani, au fost preluate de o ambulanță și duse la spital. Potrivit martorilor, citați de Râmnic Press, șoferița nu ar fi acordat prioritate.
În zonă e și o trecere de pietoni, iar polițiștii verifică dacă cei doi copii traversau regulamentar. Anchetatorii au deschis un dosar penal în cazul acestui accident.
Ți-a plăcut acest articol?
LikePuteţi urmări ştirile Observator şi pe Google News şi WhatsApp! 📰