Antena Meniu Search
x

Curs valutar

Copil de 9 ani lovit mortal de maşină, pe Șoseaua Gării Cățelu, în Pantelimon. Un altul, de 7 ani, e rănit, iar şoferul a fugit de la locul accidentului

Un copil de 9 ani a murit, iar altul de 7 ani a fost rănit, într-un accident produs duminică seara pe Șoseaua Gării Cățelu din Capitală. Șoferul a fugit de la locul accidentului și este căutat de polițiști.

de Redactia Observator

la 28.07.2024 , 21:37

Un copil a murit și altul a fost rănit într-un accident produs în Capitală. Șoferul a fugit Un copil a murit și altul a fost rănit într-un accident produs în Capitală. Șoferul a fugit

Potrivit Brigăzii Rutiere a Capitalei, în jurul orei 19.30, prin apel la 112, polițiștii au fost sesizați cu privire la producerea unui accident rutier pe Șoseaua Gării Cățelu, în parcarea exterioară a Parcului Pantelimon, în care a fost implicat un autovehicul și doi pietoni.

Accident în Pantelimon. Un copil de 9 ani a murit, iar cel de 7 ani a ajuns la spital, rănit

Șoferul a părăsit locul accidentului, fără încuviințarea poliției sau a procurorului care efectuează cercetarea locului faptei.

Articolul continuă după reclamă

În urma accidentului, un copil de 9 ani a murit, iar altul de 7 ani a fost transportat la spital în vederea acordării de îngrijiri medicale.

Polițiștii fac cercetări în vederea stabilirii cauzelor și împrejurărilor producerii accidentului rutier, precum și pentru identificarea conducătorului autovehiculului care a părăsit locul producerii acestuia.

Redactia Observator Like

Observator  - Despre oameni, știrile așa cum trebuie să fie.

Înapoi la Homepage
Comentarii


Întrebarea zilei
Credeți că autoritățile responsabile de gestionarea deșeurilor ar trebui trase la răspundere pentru incidentele cu urși din zonele urbane?
Observator » Evenimente » Copil de 9 ani lovit mortal de maşină, pe Șoseaua Gării Cățelu, în Pantelimon. Un altul, de 7 ani, e rănit, iar şoferul a fugit de la locul accidentului