Observator » Evenimente » Nelu Tătaru, secretar de stat în Ministerul Sănătății: "Riscurile că vom avea un al doilea caz există"

Nelu Tătaru, secretar de stat în Ministerul Sănătății: "Riscurile că vom avea un al doilea caz există"

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 27.02.2020, 08:01 | Modificat la 27.02.2020, 11:34

România se confruntă cu primul caz de coronavirus. Vă reamintesc, este vorba de un bărbat de 25 de ani din judeţul Gorj, diagnosticat cu COVID-19. Contaminarea ar fi avut loc după ce tânărul a intrat în contact cu un italian de 71 de ani, care s-a plimbat timp de cinci zile, infectat fiind, prin România.

România se confruntă cu primul caz de coronavirus. Vă reamintesc, este vorba de un bărbat de 25 de ani din judeţul Gorj, diagnosticat cu COVID-19. Contaminarea ar fi avut loc după ce tânărul a intrat în contact cu un italian de 71 de ani, care s-a plimbat timp de cinci zile, infectat fiind, prin România.