Nelu Tătaru, secretar de stat în Ministerul Sănătății: "Riscurile că vom avea un al doilea caz există"
România se confruntă cu primul caz de coronavirus. Vă reamintesc, este vorba de un bărbat de 25 de ani din judeţul Gorj, diagnosticat cu COVID-19. Contaminarea ar fi avut loc după ce tânărul a intrat în contact cu un italian de 71 de ani, care s-a plimbat timp de cinci zile, infectat fiind, prin România.
- Vezi noi episoade din Insula Iubirii Duminică de la 20:00, Luni și Marți de la 20:30, pe Antena 1 și AntenaPLAY!
- România visează din nou la Champions League: Maccabi Tel Aviv – FCSB. Miercuri, 31 iulie, de la 21.00, live pe Antena 1 și AntenaPLAY
- EXCLUSIV. Prima reacţie a profesorului de la Colegiul "Sfântul Sava", acuzat că a abuzat doi elevi minori
România se confruntă cu primul caz de coronavirus. Vă reamintesc, este vorba de un bărbat de 25 de ani din judeţul Gorj, diagnosticat cu COVID-19. Contaminarea ar fi avut loc după ce tânărul a intrat în contact cu un italian de 71 de ani, care s-a plimbat timp de cinci zile, infectat fiind, prin România.
Ți-a plăcut acest articol?
Like
Întrebarea zilei
Puteţi urmări ştirile Observator şi pe Google News şi WhatsApp! 📰