Observator » Evenimente » În tandem au zburat cu parapanta, în tandem au ajuns în vârful unui brad, de unde au fost daţi jos cu macaraua pompierilor

În tandem au zburat cu parapanta, în tandem au ajuns în vârful unui brad, de unde au fost daţi jos cu macaraua pompierilor

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 02.09.2017, 19:30 | Modificat la 03.09.2017, 04:48

Zborul cu parapanta a doi turişti, aflaţi în vacanţă la Sinaia, s-a oprit într-un brad. Cei doi s-au gândit să experimenteze zborul în tandem.

Zborul cu parapanta a doi turişti, aflaţi în vacanţă la Sinaia, s-a oprit într-un brad. Cei doi s-au gândit să experimenteze zborul în tandem.

Însă, înainte de aterizare, aparatul de zbor a ajuns într-un pom, la mai bine de 20 de metri înălţime faţă de sol.

Au avut nevoie de ajutorul celor de la ISU pentru a coborî. Şi, din fericire, nu au fost răniţi.  

Articolul continuă după reclamă