Observator » Evenimente » ''Dorel'' harnic, dar degeaba. Un angajat din Satu Mare a fost filmat în timp ce tunde pământ în loc de iarbă

Video ''Dorel'' harnic, dar degeaba. Un angajat din Satu Mare a fost filmat în timp ce tunde pământ în loc de iarbă

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 30.08.2022, 14:19 | Modificat la 30.08.2022, 14:20

Angajatul unei firme care se ocupă de menţinerea spaţiilor verzi din Satu Mare a fost filmat în timp ce tunde...pământ, în loc de iarbă.

În imagini se vede cum bărbatul îngrijeşte un spaţiu verde din oraş, însă terenul are doar câteva petice de iarbă. Prin urmare maşina folosită de angajat se plimbă mai mult pe pământ.

Nu ar fi prima dată când firmele angajate de primărie pentru menţinerea spaţiilor verzi sunt criticate în Satu Mare. Luna trecută, alţi angajaţi au fost surprinşi în timp ce tundeau cu motocoasa un teren în care iarba abia dacă putea fi văzută.