Observator » Evenimente » Festivalul ciocolatei s-a deschis la Paris cu o paradă de modă inedită

Festivalul ciocolatei s-a deschis la Paris cu o paradă de modă inedită

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 30.10.2014, 07:45 | Modificat la 30.10.2014, 08:36

Raiul pofticioşilor este la Paris. Oraşul dragostei s-a transformat în cel mai dulce oraş, iar ciocolata face legea. Festivalul ciocolatei s-a deschis cu o paradă inedită

Raiul pofticioşilor este la Paris. Oraşul dragostei s-a transformat în cel mai dulce oraş, iar ciocolata face legea. Festivalul ciocolatei s-a deschis cu o paradă inedită

Manechinele au defilat în creaţii dulci şi extravagante. La Paris se poartă ciocolata! Rochii, costume extravagante, cercei, pălării. Toate făcute din ciocoalată.

În urma manechinelor care au purtat aripi de ciocolată a defilat o fată cu un accesoriu extravagant. O colivie făcută tot din ciocolată.

Articolul continuă după reclamă

Peste 60 de ţinute dulci au putut admira spectatorii.

Festivalul ciocolatei de la Paris este deschis până duminică.