Observator » Evenimente » Incendiu pe calea ferată din Hunedoara. Locomotiva unui tren a luat foc

Incendiu pe calea ferată din Hunedoara. Locomotiva unui tren a luat foc

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 26.01.2020, 13:33 | Modificat la 26.01.2020, 14:48

Au fost momente de panică la miezul nopţii, pe o linie de cale ferată din judeţul Hunedoara. Locomotiva unui tren de marfă a luat foc, iar flăcările uriaşe ameninţau să se extindă şi la cele 40 de vagoane, destinate transportului de produse petroliere.

Au fost momente de panică la miezul nopţii, pe o linie de cale ferată din judeţul Hunedoara. Locomotiva unui tren de marfă a luat foc, iar flăcările uriaşe ameninţau să se extindă şi la cele 40 de vagoane, destinate transportului de produse petroliere.

Din fericire erau goale. Zeci de pompieri şi poliţişti au ajuns la locul incendiului, care a fost lichidat după aproximativ 4 ore.

În tot acest timp, traficul ferofiar în zonă a fost restricţionat. Au fost afectate şapte trenuri de marfă şi unul de călători. Pompierii trebuie să stabilească acum din ce cauză a izbucnit incendiul.

Articolul continuă după reclamă