Observator » Evenimente » Trei morți la Penitenciarul Satu Mare, după ce doi deținuți au dat foc la celulă (Video)

Trei morți la Penitenciarul Satu Mare, după ce doi deținuți au dat foc la celulă (Video)

Cristian Ionescu | Timp citire: 1 minut
Publicat la 18.03.2020, 21:32 | Modificat la 18.03.2020, 22:01

Un incendiu puternic a izbucnit la Penitenciarul din Satu Mare, după ce un deținut ar fi dat foc la celulă. În urma incendiului ar fi rezultat trei morți și alte două persoane în stare gravă.

Un incendiu puternic a izbucnit la Penitenciarul din Satu Mare, după ce doi deținuți ar fi dat foc la celulă. În urma incendiului ar fi rezultat trei morți și alte două persoane în stare gravă.

Au intervenit 3 autospeciale de stingere cu apă și spumă, 3 ambulanțe SMURD și 4 ambulanțe SAJ. Incendiul a fost lichidat, însă au fost înregistrate 5 victime. 3 persoane decedate și 2 persoane în stare gravă. În acest moment cele 2 persoane sunt transportate la UPU Satu Mare.

Alte 5 persoane au fost evaluate medical la fața locului și nu necesita transport la spital. 

Articolul continuă după reclamă

Revenim cu amănunte.

sursa video - imagini amator.