Observator » Evenimente » Intervenţie pentru scoaterea unei fetiţe lăsată de bunici într-o maşină

Intervenţie pentru scoaterea unei fetiţe lăsată de bunici într-o maşină

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 21.07.2019, 13:17 | Modificat la 21.07.2019, 14:03

Şi-au lăsat nepoata pentru câteva minute în maşină şi, ca să o scoată, a fost nevoie să spargă geamul. Este păţania a doi bunici din Găeşti, judeţul Dâmboviţa, care au mers până la un magazin lăsându-şi nepoata de patru ani în autoturism.

Şi-au lăsat nepoata pentru câteva minute în maşină şi, ca să o scoată, a fost nevoie să spargă geamul. Este păţania a doi bunici din Găeşti, judeţul Dâmboviţa, care au mers până la un magazin lăsându-şi nepoata de patru ani în autoturism.

Oamenii au încercat să îi explice copilului cum să deblocheze uşile, utilizând cheia care rămăsese în maşină, dar fără succes.

Într-un final, în timp ce un agent de poliţie a intervenit pentru a drijia circulaţia, proprietarul maşinii a spart geamul cu ciocanul şi a recuperat cheile, dar şi pe fetiţa care a stat blocată acolo aproape o oră.

Articolul continuă după reclamă

Poliţia avertizează că viaţa le este pusă în pericol copiilor care sunt lăsaţi nesupravegheaţi în maşină, deoarece temperatura poate deveni sufocantă.