Observator » Evenimente » Ion Iliescu a fost internat la Spitalul Elias din Capitală

Ion Iliescu a fost internat la Spitalul Elias din Capitală

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 01.06.2019, 09:53 | Modificat la 01.06.2019, 09:56

Ion Iliescu a fost internat la Spitalul Elias din Capitală. Medicii au luat această decizie după ce fostul preşedinte, în vârstă de 89 de ani, a mers pentru un control.

Ion Iliescu a fost internat la Spitalul Elias din Capitală. Medicii au luat această decizie după ce fostul preşedinte, în vârstă de 89 de ani, a mers pentru un control.

Ar fi avut însă o stare febrilă, iar acum va fi supus unor controale şi investigaţii medicale.

În urmă cu o lună, Ion Iliescu a fost operat de urgenţă la Institutul pentru boli cardiovasculare.

Articolul continuă după reclamă

Pericardită lichidiană a fost diagnosticul, iar după intervenţia chirugicală, recuperarea fostului şef de stat a fost foarte rapidă.