Video La un pas de tragedie: Un microbuz a rămas fără două roți, în mers, la Suceava. Transporta elevi la o şcoală din Câmpulung Moldovenesc
Zeci de elevi au fost la un pas de o tragedie, după ce două roţi ale microbuzului în care se aflau au sărit în mers. Accidentul a avut loc în zona localităţii Câmpulung Moldovenesc din judeţul Suceava.
- Vezi noi episoade din Insula Iubirii Duminică de la 20:00, Luni și Marți de la 20:30, pe Antena 1 și AntenaPLAY!
- România visează din nou la Champions League: Maccabi Tel Aviv – FCSB. Miercuri, 31 iulie, de la 21.00, live pe Antena 1 și AntenaPLAY
- EXCLUSIV. Prima reacţie a profesorului de la Colegiul "Sfântul Sava", acuzat că a abuzat doi elevi minori
Din fericire, nimeni nu a fost rănit, iar elevii au tras doar o sperietură zdravănă. În acel moment, microbuzul transporta copiii din mai multe localităţi către Câmpulung Moldovenesc.
La un moment dat, două roţi s-au desprins şi doar o minune a făcut să nu se întâmple o tragedie. Şoferul a reuşit să oprească microbuzul, a tras pe dreapta, iar copiii au fost preluaţi de un alt microbuz ce se afla pe acelaşi traseu şi transportaţi către unităţile de învăţământ.
În acest caz, poliţiştii s-au autosesizat. Din primele verificări, microbuzul avea reviziile făcute, dar înainte să iasă pe traseu ar fi avut o intervenţie la una dintre roţi, la vulcanizare.
Ți-a plăcut acest articol?
LikePuteţi urmări ştirile Observator şi pe Google News şi WhatsApp! 📰