Galerie foto Mașină zdrobită și târâtă pe câmp de o autocisternă, după un accident înfiorător în Buzău. Unul dintre șoferi a murit pe loc
Tragedie, în această dimineață, pe un drum din județul Buzău. Un șofer a murit pe loc după ce mașina pe care o conducea s-a ciocnit frontal cu o autocisternă, pe contrasens. Polițiștii fac cercetări pentru a stabili cum s-a produs accidentul.
- Vezi noi episoade din Insula Iubirii Duminică de la 20:00, Luni și Marți de la 20:30, pe Antena 1 și AntenaPLAY!
- România visează din nou la Champions League: Maccabi Tel Aviv – FCSB. Miercuri, 31 iulie, de la 21.00, live pe Antena 1 și AntenaPLAY
- EXCLUSIV. Prima reacţie a profesorului de la Colegiul "Sfântul Sava", acuzat că a abuzat doi elevi minori
Nenorocirea a avut loc pe DN2E85, în localitatea Căldărușanca, județul Buzău, limită cu județul Ialomița. Potrivit IPJ Buzău, din primele date de la faţa locului, a reieşit că în timp ce un bărbat conducea un autoturism pe direcţia Buzău către Bucureşti, a intrat în coliziune cu o autocisternă condusă pe sensul opus de mers, de către un şofer în vârstă de 45 de ani, din Bucureşti.
Buzău. Un șofer a intrat frontal într-o cisternă și a murit
După impact, autocisterna a ieșit de pe drum și a ajuns pe câmp.
Din nefericire, accidentul s-a soldat cu decesul şoferului autoturismului. În cauză va fi deschis dosar pena, iar poliţiştii continuă cercetările pentru stabilirea împrejurărilor în care s-a produs accidentul.
Ți-a plăcut acest articol?
LikePuteţi urmări ştirile Observator şi pe Google News şi WhatsApp! 📰