Observator » Evenimente » Mesajul profesorului Dan Voiculescu, la 22 de ani la înfiinţarea Antena 1

Mesajul profesorului Dan Voiculescu, la 22 de ani la înfiinţarea Antena 1

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 29.11.2015, 15:44 | Modificat la 29.11.2015, 15:46

Profesorul Dan Voiculescu a publicat, pe blogul personal, un mesaj, pentru a marca 22 de ani de la prima emisie a postului Antena 1

Profesorul Dan Voiculescu a publicat, pe blogul personal, un mesaj, pentru a marca 22 de ani de la prima emisie a postului Antena 1

"Acum 22 de ani a fost prima zi în care Antena 1 a emis în spațiu. În toată această perioadă, Antena 1 s-a consolidat și a condus la formarea trustului Intact. Să reziști peste două decenii în jungla economiei de piață, credeți-mă, nu a fost usor. Astăzi vreau să-i mulțumesc lui Florin Brătescu, primul director al Antenei 1 și tuturor celor care au contribuit la această evoluție spectaculoasă. Antena 1 a fost gândită ca să reziste cel puțin 100 de ani. Deci: la munca pentru satisfacția de a face ceva util în viață!"