O elevă din Bihor, care a fost prinsă cu iubitul în cămin, l-a înjunghiat pe pedagog chiar în biroul directorului unde fusese chemată pentru explicații
Caz șocant în Oradea. O elevă de 16 ani, care fusese prinsă cu iubitul în cămin de pedagog, l-a înjunghiat pe acesta chiar în biroul directorului, unde fusese chemată alături de mama sa pentru explicații.
![](https://img.observatornews.ro/0/2023/11/27/551614/colegiul-tehnic-traian-vuia-oradea-cfb641a7.jpg?w=1200)
- Vezi noi episoade din Insula Iubirii Duminică de la 20:00, Luni și Marți de la 20:30, pe Antena 1 și AntenaPLAY!
- România visează din nou la Champions League: Maccabi Tel Aviv – FCSB. Miercuri, 31 iulie, de la 21.00, live pe Antena 1 și AntenaPLAY
- EXCLUSIV. Prima reacţie a profesorului de la Colegiul "Sfântul Sava", acuzat că a abuzat doi elevi minori
Adolescenta își chemase prietenul în cămin, duminică seara, când a fost prinsă de pedagogul care făcea inspecția. Luni, mama fetei, eleva și pedagogul au fost chemați în biroul directorului pentru explicații. Aici, tânăra a scos un cuțit și l-a înjunghiat pe bărbatul de 41 de ani în spate.
Pedagogul transportat la spital
Pedagogul a fost transportat la spital pentru acordarea de îngrijiri medicale. Fata se află în prezent în custodia polițiștilor bihoreni.
Imediat după incident, la fața locului au intervenit echipele salvatoare. Pedagogul a fost transportat la spital și a intrat direct în sala de operație.
Fata de 16 de ani se află, în prezent, în custodia polițiștilor de investigații criminale bihoreni. Cercetările continuă în vederea stabilirii modului cum s-au petrecut faptele.
Ți-a plăcut acest articol?
LikePuteţi urmări ştirile Observator şi pe Google News şi WhatsApp! 📰