Olanda este cea de-a patra semifinalistă a Cupei Mondiale din Brazilia, după ce a învins Costa Rica cu 4-3, în urma loviturilor de departajare, într-un meci disputat la Salvador

La finalul celor 120 de minute de joc, scorul a fost 0-0, în cele din urmă diferenţa fiind făcută de inspiraţia lui Louis Van Gaal. În minutul 120, selecţionerul Olandei l-a înlocuit pe portarul titular Jasper Cillessen cu rezerva Tim Krul, iar acesta a apărat penaltyurile executate de Bryan Ruiz şi Michael Umana.

În semifinale, vicecampioana mondială de acum patru ani va întâlni Argentina, partida fiind programată pe 9 iulie, la Sao Paulo.

Sunteţi de acord ca permisul auto să poată fi obţinut de la 17 ani?

Observator » Evenimente » Olanda a învins Costa Rica la penaltyuri şi s-a calificat în semifinalele Cupei Mondiale