Petrecere în carantină, pe banii statului, într-un hotel din Sighetu Maramaţiei
Imagini revoltătoare într-un hotel din Sighetu Maramaţiei, transformat în centru de carantină! Câţiva bărbaţi, întorşi săptămâna trecută din străinătate, au încălcat, fără nicio jenă, regulile impuse de autorităţi.
- Vezi noi episoade din Insula Iubirii Duminică de la 20:00, Luni și Marți de la 20:30, pe Antena 1 și AntenaPLAY!
- România visează din nou la Champions League: Maccabi Tel Aviv – FCSB. Miercuri, 31 iulie, de la 21.00, live pe Antena 1 și AntenaPLAY
- EXCLUSIV. Prima reacţie a profesorului de la Colegiul "Sfântul Sava", acuzat că a abuzat doi elevi minori
Imagini revoltătoare într-un hotel din Sighetu Maramaţiei, transformat în centru de carantină! Câţiva bărbaţi, întorşi săptămâna trecută din străinătate, au încălcat, fără nicio jenă, regulile impuse de autorităţi.
În loc să respecte distanţarea socială, indivizii au dat petrecere în restaurantul hotelului. Iar cheful a fost împărtăşit şi cu prietenii virtuali.
Indivizii ar fi trebuit să stea în camerele lor. Nici gând însă să respecte condiţiile de carantinare. S-au adunat în restaurantul hotelului să petreacă. Au pus muzică, şi-au turnat pălincă în pahare şi s-au întins la o partidă de table sau cărţi.
În plus, toată încăperea este plină de fum. Şi-au aprins ţigările fără nicio jenă. Şi de parcă nu ar fi suficient că sfidează regulile, transmit isprava LIVE pe facebook.
Bărbaţii cazaţi în hotelul de trei stele, din Sighetu Marmaţiei, s-au întors din Germania, Franţa, Italia şi Anglia. Săptămâna trecută, când au revenit în ţară, au fost implicaţi într-un accident.
Microbuzul care îi aducea de la aeroport s-a ciocnit cu o ambulanţă, iar apoi s-a răsturnat. Au avut noroc. Niciunul nu a fost rănit.
Petrecăreţii sunt acum în atenţia autorităţilor, care fac anchetă.
Ți-a plăcut acest articol?
LikePuteţi urmări ştirile Observator şi pe Google News şi WhatsApp! 📰