Observator » Evenimente » Polițist rănit în misiune, după ce a intrat cu mașina într-un stâlp, în Capitală. Martorii spun că nu ar fi auzit semnalele autospecialei

Video Polițist rănit în misiune, după ce a intrat cu mașina într-un stâlp, în Capitală. Martorii spun că nu ar fi auzit semnalele autospecialei

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 21.06.2022, 15:00 | Modificat la 21.06.2022, 15:00

Un poliţist aflat în misiune a fost rănit şi a ajuns la spital, în această dimineaţă, în urma unui accident rutier pe Calea Dudeşti, din Capitală.

Incidentul s-ar fi produs după ce un autoturism în care erau doi oameni a ieşit în strada principală, fără să acorde prioritate, şi a intrat în autospeciala MAI care avea semnalele acustice pornite. Poliţistul a pierdut controlul volanului, a acroşat o altă maşină şi s-a oprit într-un stâlp. 

Agentul rănit a fost transportat la spital. Celealte două persoane implicate în accident nu au fost rănite. Acestea spun că nu ar fi auzit semnalele autospecialei de poliţie înainte de impact.