Valentin Stan, reporterul Observator, în carantină 14 zile pentru un experiment jurnalistic
Au trecut 24 de ore de când Observator a început un experiment jurnalistic fără precedent. Deşi este sănătos şi nu este suspect de coronavirus, reporterul Valentin Stan vrea să ne arate exact cum e viaţa în autoizolare. Experimentul este transmis 24 de ore din 24 pe site-ul observator.tv.
- Vezi noi episoade din Insula Iubirii Duminică de la 20:00, Luni și Marți de la 20:30, pe Antena 1 și AntenaPLAY!
- România visează din nou la Champions League: Maccabi Tel Aviv – FCSB. Miercuri, 31 iulie, de la 21.00, live pe Antena 1 și AntenaPLAY
- EXCLUSIV. Prima reacţie a profesorului de la Colegiul "Sfântul Sava", acuzat că a abuzat doi elevi minori
- Valentin Stan, reporterul Observator, a intrat în carantină 14 zile pentru un experiment jurnalistic
- Valentin Stan îşi umple conversând cu cei care urmăresc experimentul
Au trecut 24 de ore de când Observator a început un experiment jurnalistic fără precedent. Deşi este sănătos şi nu este suspect de coronavirus, reporterul Valentin Stan vrea să ne arate exact cum e viaţa în autoizolare. Experimentul este transmis 24 de ore din 24 pe site-ul observator.tv.
După doar câteva minute de la debutul experimentului, Vali a primit mesaje de la românii forţaţi să îşi petreacă timpul izolaţi, între patru pereţi. Irina este în Italia de 15 ani. De teama coronavirusului, stă de o săptămână în casă, alături de familie.
Pentru Vali, reporterul Observator care dă testul izolării la domiciliu, prima zi de carantină a trecut destul de uşor. Internetul i-a fost cel mai bun "prieten".
În lipsa activităţilor cu care este obişnuit, frigiderul ar putea fi o tentaţie.
Diferenţă care poate să se vadă după două săptămâni în care efortul fizic şi munca de teren lipsesc.
Vali şi-a petrecut cea mai mare parte din timp răspunzând întrebărilor pe care le-aţi adresat fie pe pagina de Facebook, fie pe canalul de YouTube. Acolo o să vă întâlniţi şi în zilele următoare, unde vă aşteaptă dacă aveţi curiozităţi legate de carantina la domiciliu.
Ți-a plăcut acest articol?
LikePuteţi urmări ştirile Observator şi pe Google News şi WhatsApp! 📰