Observator » Evenimente » Apelul disperat al unei şoferiţe care şi-a pierdut memoria, la 112. Poliţiştii s-au crucit de problema femeii

Apelul disperat al unei şoferiţe care şi-a pierdut memoria, la 112. Poliţiştii s-au crucit de problema femeii

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 05.09.2018, 15:19 | Modificat la 05.09.2018, 15:43

O femeie din Satu Mare a sesizat disperată la 112 furtul unui autoturism. Ajunşi la faţa locului, poliţiştii au înţeles de la şoferiţă că maşina a fost sustrasă de persoane neidentificate şi au asigurat locul faptei până la sosirea echipei de cercetare la fața locului.

O femeie din Satu Mare a sesizat disperată la 112 furtul unui autoturism. Ajunşi la faţa locului, poliţiştii au înţeles de la şoferiţă că maşina a fost sustrasă de persoane neidentificate şi au asigurat locul faptei până la sosirea echipei de cercetare la fața locului.

Poliţiştii au demarat toate acţiunile specifice de identificare a autoturismului, nu mică fiind mirarea când au depistat maşina chiar în parcarea blocului unde stătea femeia.

Brusc, şoferiţa şi-a adus aminte că ea a parcat maşina acolo, însă a uitat complet şi inexplicabil acest lucru.

Articolul continuă după reclamă

Pentru alertarea falsă a agențiilor specializate de intervenție, şoferiţa a fost sancționată de către polițiști cu amendă contravențională.

Atragem atenția tuturor cetățenilor asupra faptului că “apelarea abuzivă a numărul unic pentru apeluri de urgenţă 112”, respectiv ”alertarea falsă a agenţiilor specializate de intervenţie ” se sancționează cu amendă de la 500 lei la 1.000 lei.