Observator » Evenimente » Termocentrala de la Doiceşti, pusă la pământ. Clădirea a fost demolată în câteva secunde

Video Termocentrala de la Doiceşti, pusă la pământ. Clădirea a fost demolată în câteva secunde

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 24.12.2021, 10:18 | Modificat la 24.12.2021, 10:37

Una dintre cele mai importante uzine din Dâmboviţa, termocentrala de la Doiceşti, a fost demolată. 

În trecut, termocentrala asigura căldura pentru oraşul Târgovişte. Însă a intrat în faliment, în 2016, şi de atunci nu a mai produs nimic.

 A fost în schimb cumpărată de un nou proprietar, care a decis să dărâme construcţia. Ce se va construi în locul termocentralei rămâne încă o necunoscută.