Un bărbat din Timişoara, oprit în trafic de poliţişti când dădea "traseul" pentru obţinerea permisului. E suspectat că a consumat droguri
Poliţiştii din Timişoara au oprit în trafic o maşină a unei şcoli de şoferi la volanul căreia se afla un bărbat de 33 de ani care susţinea examenul pentru obţinerea permisului de conducere şi care este suspectat că a consumat droguri înainte, întrucât testarea a ieşit pozitivă, informează news.ro.
![Un bărbat din Timişoara, oprit în trafic de poliţişti când dădea "traseul" pentru obţinerea permisului. E suspectat că a consumat droguri Un bărbat din Timişoara, oprit în trafic de poliţişti când dădea "traseul" pentru obţinerea permisului. E suspectat că a consumat droguri](https://img.observatornews.ro/0/2024/2/14/562948/permis-e2308527.jpg?w=1200)
- Vezi noi episoade din Insula Iubirii Duminică de la 20:00, Luni și Marți de la 20:30, pe Antena 1 și AntenaPLAY!
- România visează din nou la Champions League: Maccabi Tel Aviv – FCSB. Miercuri, 31 iulie, de la 21.00, live pe Antena 1 și AntenaPLAY
- EXCLUSIV. Prima reacţie a profesorului de la Colegiul "Sfântul Sava", acuzat că a abuzat doi elevi minori
”La data de 13 februarie a.c., în jurul orei 11:30, poliţiştii Biroului Rutier Timişoara au oprit pentru control pe strada Paul Constantinescu din Timişoara, un autoturism condus de către un bărbat, în vârstă de 33 de ani, în calitate de candidat în vederea obţinerii permisului de conducere pentru categoria B”, a transmis IPJ Timiş.
Poliţiştii i-au deschis dosar penal
În urma testării bărbatului cu aparatul din dotare au reieşit indicii cu privire la posibila prezenţă a substanţelor psihoactive. ”Menţionăm că aceasta nu reprezintă probă în cadrul dosarului penal, bărbatul fiind condus la o unitate spitalicească, pentru recoltarea de probe biologice, în vederea stabilirii cu exactitate a consumului unor substanţe interzise”, a mai precizat IPJ Timiş.
Poliţiştii au deschis dosar penal pentru conducerea unui vehicul sub influenţa substanţelor psihoactive.
Ți-a plăcut acest articol?
LikePuteţi urmări ştirile Observator şi pe Google News şi WhatsApp! 📰