Observator » Evenimente » Un copil de 12 ani s-a electrocutat în Baia Mare. Este intubat la spital

Update Un copil de 12 ani s-a electrocutat în Baia Mare. Este intubat la spital

Un copil de 12 ani a ajuns intubat la spital după ce s-a electrocutat în Baia Mare - observatornews.ro
Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 15.03.2021, 17:59 | Modificat la 15.03.2021, 18:05

Poliția din Baia Mare a deschis o anchetă după ce un copil de 12 ani s-a electrocutat. Copilul a ajuns la spital unde se află intubat. 

Un copil de 12 ani s-a electrocutat luni pe un drum în Baia Mare. Echipajele SMURD, Poliția și Ambulanța au ajuns la fața locului, dar pentru moment este neclar cum s-a produs accidentul.  O ipoteză este aceea că victima s-a electrocutat după ce un fir a căzut de pe un stâlp de electricitate.