Observator » Evenimente » Un gospodar din judeţul Iaşi susține că Dumnezeu i-a trimis un mesaj pe o buturugă

Un gospodar din judeţul Iaşi susține că Dumnezeu i-a trimis un mesaj pe o buturugă

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 02.10.2015, 16:19 | Modificat la 02.10.2015, 16:50

Un gospodar din judeţul Iaşi e convins că Dumnezeu i-a trimit un mesaj. Pe o bucată de lemn. Omul şi-a făcut cruce când a găsit într-o buturugă pe care se pregătea să o bage în foc două iniţiale, zice el, cu însemnătate divină

Un gospodar din judeţul Iaşi e convins că Dumnezeu i-a trimit un mesaj. Pe o bucată de lemn. Omul şi-a făcut cruce când a găsit într-o buturugă pe care se pregătea să o bage în foc două iniţiale, zice el, cu însemnătate divină

Nea Constantin din localitatea Sticlăria e convins că, în buturuga de stejar, i s-a arătat un semn de la Dumnezeu. Iniţialele, spune gospodarul, ar putea veni de la Iisus Nazarineanul, aşa cum a fost numit regele iudeilor. Până şi preotul s-a minunat când le-a văzut.

Gospodarul spune că lemnul a fost luat din pădurea din localitatea Vânători. L-a ţinut stivă şi abia acum, când s-a răcit vremea, a vrut să-l taie.

Articolul continuă după reclamă

Buturuga care a făcut să se închine tot satul nu va mai ajunge însă pe foc. Bărbatul vrea să ridice o troiţă în faţa porţii şi s-o aşeze acolo.