Observator » Evenimente » Un microbuz plin cu muncitori a luat foc pe o stradă din Buzău: "Ia uite cum arde! Torţă!"

Video Un microbuz plin cu muncitori a luat foc pe o stradă din Buzău: "Ia uite cum arde! Torţă!"

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 22.05.2021, 09:05 | Modificat la 22.05.2021, 09:21

Un microbuz plin cu pasageri a luat foc, ieri, pe o şosea din judeţul Buzău. Şoferul şi călătorii au reuşit să iasă la timp din autovehicul, înainte ca flăcările să înghită toată caroseria.

Mamă, s-au spart geamurile! Ia uite cum arde! Torţă!

Să vezi cum sare în aer acum!

Incidentul s-a petrecut ieri după-amiază, în Buzău. Microbuzul făcea curse cu muncitori la o fabrică aflată la 5 kilometri de oraş. La un moment dat, în mers, de sub capotă a început să iasă fum.

Articolul continuă după reclamă

Şoferul a încetinit şi a tras pe dreapta. Când a ridicat capota, întregul motor era în flăcări.

INFORMARESetările tale privind cookie-urile nu permit afișarea conținutului din această zonă. E necesar să accepți cookie-urile social media pentru afisarea acestui tip de conținut. Modifică setările

Prima data a ieşit fum. Au sesizat şi ei şi au coborât.

Pe acelaşi subiect

Când a ridicat capota a început deja să iasă fumul şi s-a încins flacăra.

Microbuzul a ars în întregime înainte ca pompierii să ajungă la faţa locului, dar pasagerii au reuşit să iasă la timp, înainte ca vehiculul să fie înghiţit de flăcări.