Un preot din Carei s-a urcat băut la volan şi a făcut accident. Omul lui Dumnezeu "s-a spovedit" în faţa poliţiştilor: a recunoscut că a băut 4 beri
Un preot din judeţul Satu Mare a fost prins beat la volan după ce a provocat un accident rutier. Preotul din cadrul Parohiei Ortodoxe Scărişoara-Nouă s-a ales cu dosar penal.
![Un preot din Carei s-a urcat băut la volan şi a provocat un accident. Omul lui Dumnezeu "s-a spovedit" în faţa poliţiştilor: a recunoscut că a băut 4 beri Un preot din Carei s-a urcat băut la volan şi a provocat un accident. Omul lui Dumnezeu "s-a spovedit" în faţa poliţiştilor: a recunoscut că a băut 4 beri](https://img.observatornews.ro/0/2023/4/25/520932/presasm-bd53cc69.jpeg?w=1200)
- Vezi noi episoade din Insula Iubirii Duminică de la 20:00, Luni și Marți de la 20:30, pe Antena 1 și AntenaPLAY!
- România visează din nou la Champions League: Maccabi Tel Aviv – FCSB. Miercuri, 31 iulie, de la 21.00, live pe Antena 1 și AntenaPLAY
- EXCLUSIV. Prima reacţie a profesorului de la Colegiul "Sfântul Sava", acuzat că a abuzat doi elevi minori
Potrivit Presa SM, şoferul a fost identificat în trafic pe strada 1 Decembrie 1918 din municipiul Carei. Preotul fusese implicat într-un accident rutier soldat doar cu pagube materiale. Mai exact, preotul a pierdut controlul maşinii, proprietate personală, a intrat pe contrasens şi a lovit o maşină care circula regulamentar.
Testat de poliţişti, a rezultat o concentraţie de alcool de 0,88 mg/litru alcool pur în aerul expirat. În faţa oamenilor legii, preotul a fost cinstit şi a recunoscut că a consumat patru beri înainte de a se urca la volan. Asta nu l-a scăpat însă de dosar penal. Acum, preotul aşteaptă sentinţa la Judecătoria Carei.
Ți-a plăcut acest articol?
LikePuteţi urmări ştirile Observator şi pe Google News şi WhatsApp! 📰