Observator » Ştiri externe » Au rămas blocaţi într-un carusel, la zeci de metri înălţime

Au rămas blocaţi într-un carusel, la zeci de metri înălţime

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 11.08.2014, 16:38 | Modificat la 11.08.2014, 16:48

O plimbare cu caruselul s-a lăsat cu prea multă adrenalină pentru un grup de turişti aflaţi într-un parc de distracţii.

 O plimbare cu caruselul s-a lăsat cu prea multă adrenalină pentru un grup de turişti aflaţi într-un parc de distracţii. Maşinăria s-a blocat la aproape 15 metri înălţime, spre groaza celor 24 de pasageri.

N-a mai fost chip să repornească, deşi mecanicii de la sol au făcut toate eforturile. A fost nevoie de intervenţia pompierilor pentru ca turiştii să ajungă în siguranţă la sol.