Observator » Ştiri externe » Aur la canotaj pentru România

Aur la canotaj pentru România

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 15.09.2018, 19:37 | Modificat la 15.09.2018, 22:24

Echipajul feminin de dublu vâsle categorie uşoară, format din Ionela-Livia Cozmiuc şi Gianina-Elena Beleagă, a obţinut medalia de aur, astăzi, la Campionatele Mondiale de canotaj, de la Plovdiv, în Bulgaria.

Echipajul feminin de dublu vâsle categorie uşoară, format din Ionela-Livia Cozmiuc şi Gianina-Elena Beleagă, a obţinut medalia de aur, astăzi, la Campionatele Mondiale de canotaj, de la Plovdiv, în Bulgaria.

Româncele şi-au apărat astfel titlul mondial obţinut anul trecut în Statele Unite. Tot astăzi, România a mai obţinut şi o medalie de argint la proba de dublu rame masculin prin echipajul format din Marius-Vasile Cozmiuc şi Ciprian Tudosă.