Observator » Ştiri externe » Carambol pe o autostrada din SUA: Zeci de masini s-au ciocnit din cauza poleiului

Carambol pe o autostrada din SUA: Zeci de masini s-au ciocnit din cauza poleiului

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 01.02.2013, 13:26 | Modificat la 12.01.2018, 13:45

Ceata si poleiul sunt de vina pentru doua ciocniri in lant, in Statele Unite. Primul accident, cu doi morti, s-a produs pe o autostrada de langa Detroit. Cel putin 30 de vehicule au fost implicate. Intre ele, mai multe camioane de mare tonaj. Cateva ore mai tarziu, o autostrada din Indiana a fost inchisa pe ambele sensuri dupa o coliziune in lant cu 40 de masini. Zeci de oameni au ajuns la spital in urma celor doua accidente.

Ceata si poleiul sunt de vina pentru doua ciocniri in lant, in Statele Unite. Primul accident, cu doi morti, s-a produs pe o autostrada de langa Detroit. Cel putin 30 de vehicule au fost implicate. Intre ele, mai multe camioane de mare tonaj. Cateva ore mai tarziu, o autostrada din Indiana a fost inchisa pe ambele sensuri dupa o coliziune in lant cu 40 de masini. Zeci de oameni au ajuns la spital in urma celor doua accidente.