Observator » Ştiri externe » Costumul lui Spiderman, vândut la o licitaţie cu peste 40.000 de dolari. Banii ajung la nişte copii (Video)

Costumul lui Spiderman, vândut la o licitaţie cu peste 40.000 de dolari. Banii ajung la nişte copii (Video)

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 19.12.2017, 16:48 | Modificat la 19.12.2017, 18:56

Costumul purtat de Tom Hollande în filmul "Spiderman: Homecoming" a fost vândut la licitaţie contra sumei de 41 de mii de dolari.

Costumul purtat de Tom Hollande în filmul "Spiderman: Homecoming" a fost vândut la licitaţie contra sumei de 41 de mii de dolari. Costumul a fost prezentat într-o manieră aparte, de un acrobat care a realizat nişte sărituri spectaculoase în faţa publicului.

După care s-a alăturat Moşului, pe care l-a ajutat să împacheteze câteva cadouri de Crăciun. Banii obţinuţi din licitaţie vor fi donaţi unei fundaţii de binefacere, care oferă - an de an - copiilor nevoiaşi un Crăciun de poveste.