Observator » Ştiri externe » Cutremur cu magnitudinea 6,1 în Columbia. Panicaţi, oamenii au ieşit pe străzi

Cutremur cu magnitudinea 6,1 în Columbia. Panicaţi, oamenii au ieşit pe străzi

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 18.08.2023, 09:16 | Modificat la 18.08.2023, 09:25

Un seism puternic a zguduit ieri capitala Columbiei. Cutremurul, cu o magnitudine de 6.1, a dus însă la moartea unei persoane. 

Femeia sărise de la etajul 10 al unui bloc de frică să nu să prăbuşeacă. Străzile s-au umplut imediat de oameni panicaţi care încercau să scape de pericol.

Clădirile s-au cutremurat, s-au declanşat sirenele şi câteva minute mai târziu a avut loc şi o replică. Cu toate acestea, nu a fost vizibilă nicio pagubă majoră la clădirile în nordul capitalei.