Observator » Ştiri externe » Dansul la bară nu mai e ce a fost. Roboţii au înlocuit femeile. Video SAVUROS!

Dansul la bară nu mai e ce a fost. Roboţii au înlocuit femeile. Video SAVUROS!

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 13.03.2014, 13:03 | Modificat la 13.03.2014, 13:06

Evoluţia rapidă a tehnologiei înlocuieşte treptat omul. Chiar şi dansul la bară a fost acaparat de roboţi.

La târgul CeBIT 2014 un producător de software a surprins participanţii cu roboţii săi care….dau din fund. Nu oricum ci pe muzica unui DJ şi el tot robot.

Un astfel de dans poate fi, însă foarte costisitor. Fiecare dintre cei doi roboţi „stripperi” costă aproape 40.000 de dolari. Ei au fost creaţi de artistul britanic Giles Walker.

sursă: totb.ro

Articolul continuă după reclamă