Observator » Ştiri externe » Doi americani şi un polonez au fost ucişi în atacul sinucigaş comis la Kabul

Doi americani şi un polonez au fost ucişi în atacul sinucigaş comis la Kabul

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 16.09.2014, 18:56 | Modificat la 16.09.2014, 18:58

Doi cetăţeni americani figurează printre cele trei persoane ucise într-un atentat sinucigaş care a vizat, marţi, un convoi al NATO, în Kabul, anunţă un oficial de la Pentagon citat de MEDIAFAX.

Doi cetăţeni americani figurează printre cele trei persoane ucise într-un atentat sinucigaş care a vizat, marţi, un convoi al NATO, în Kabul, anunţă un oficial de la Pentagon citat de MEDIAFAX.

Polonia a confirmat că unul dintre militarii săi este a treia victimă.

Citeşte continuarea pe a1.ro

Articolul continuă după reclamă