Observator » Ştiri externe » Gerul siberian continuă să facă victime în Europa. Un român a îngheţat de frig, în Belgia

Gerul siberian continuă să facă victime în Europa. Un român a îngheţat de frig, în Belgia

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 02.03.2018, 08:55 | Modificat la 02.03.2018, 09:39

Cel puţin 48 de oameni au murit din cauza frigului, printre ei şi un român care a îngheţat de frig în Belgia.

Cel puţin 48 de oameni au murit din cauza frigului, printre ei şi un român care a îngheţat de frig în Belgia. Şi zilele următoare vor fi căderi masive de zăpadă şi viscol, anunţă meteorologii. În continuare, la Polul Nord sunt temperaturi pozitive.