Observator » Ştiri externe » Hoți români prinși în Italia chiar în timp ce dădeau o spargere

Hoți români prinși în Italia chiar în timp ce dădeau o spargere

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 15.07.2018, 12:54 | Modificat la 15.07.2018, 12:55

Bandă de hoţi români, desfiinţată în Italia. Poliţiştii au reuşit să-i prindă în flagrant, în regiunea Veneto, în urma unei operaţiuni de amploare.

Bandă de hoţi români, desfiinţată în Italia. Poliţiştii au reuşit să-i prindă în flagrant, în regiunea Veneto, în urma unei operaţiuni de amploare.

Când oamenii legii au ajuns la faţa locului, românii tocmai încercau să dea o spargere într-un magazin. După ce i-au văzut pe agenţi, cei patru tâlhari au încercat să fugă cu o maşină.

Pentru a-i opri, poliţiştii au tras mai multe focuri de armă. Infractorii erau urmăriţi încă din luna martie, după un jaf într-un magazin de electronice din Veneţia. Atunci, au furat bunuri în valoare de 42.000 de euro.

Articolul continuă după reclamă